Bajka o koronawirusie - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Szkoła podstawowa

Bajka o koronawirusie

Aktualności / Szkoła podstawowa 07.04.2020

Bajka o koronawirusie

https://youtu.be/vgOjaF_ZZgg

Trudna sytuacja która dotknęła wszystkich nas powodując lęk, niepokój i zamknięcie                      w szczególny sposób dotyka nasze dzieci. Dzieci reagują silnymi emocjami, kiedy obserwują dorosłych, rozemocjonowanych, zaaferowanych, nie radzących sobie z tymi uczuciami. Podstawowa zasada brzmi więc: należy z dziećmi rozmawiać i na bieżąco mówić, co się dzieje. Jeśli my czujemy niepokój, to dziecko będzie to widziało i też będzie się niepokoić.

Najlepszym sposobem na to, żeby zapanować nad nerwową atmosferą, by przejąć kontrolę nad emocjami, jest nazwanie tego, co się dzieje. A więc powiedzenie: „To nowa sytuacja, pewne rzeczy muszą się teraz zmienić, ale wiemy jak sobie z tym wszystkim radzić”. Gdy dziecko dostanie taki komunikat, będzie spokojniejsze.

Kochani rodzice prezentujemy Wam film, a właściwie bajkę o koronawirusie. Zobaczcie ją wspólnie z dzieckiem i porozmawiajcie o tym co teraz się dzieje.

Życzę Wam dużo zdrowia, sił i wytrwałości.

Serdecznie pozdrawiam

Pedagog szkolny

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać