Apel poświęcony żołnierzom niezłomnym - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Szkoła podstawowa

Apel poświęcony żołnierzom niezłomnym

Aktualności / Szkoła podstawowa 04.03.2020

Apel poświęcony żołnierzom niezłomnym

Piszę do Ciebie mamo, bo wiem że klęcząc prosisz Boga

O syna i o zmiłowanie bo wielka w sercu twoim trwoga

Nie płacz mateczko, nie płacz proszę czas jest lekarstwem co leczy rany

a za dni kilka przyjdzie pismo, że “ wyrok został wykonany “.

27 lutego 2020 roku w Szkole Podstawowej w Ujanowicach odbył się apel poświęcony żołnierzom niezłomnym- wyklętym. Uczniowie klasy 6b wraz z wychowawcą przybliżyli tragiczną, ale jakże bohaterską historię walki o niepodległość po II wojnie światowej. Przypomniano chwalebne życiorysy Danuty Siedzikówny- Inki, Zygmunta Szendzielarza-Łupaszki i Witolda Pileckiego. Bohaterowie ci podjęli nierówną walkę z sowieckim okupantem i zdrajcami polskimi, którzy wprowadzali w naszym kraju niewolniczy system komunistyczny. Mieli być zapomnieni, pochowani w bezimiennych grobach, po latach są przywracani powszechnej pamięci Polaków.

Cześć i Chwała Bohaterom

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać