Andrzejkowe wróżby - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach

Andrzejkowe wróżby

Aktualności / Szkoła podstawowa 01.12.2019

Andrzejkowe wróżby

27 listopada w naszej szkole, jak co roku, obchodziliśmy andrzejki – dzień wróżb i zabaw.

Szkolny wolontariat wcielili się w role wróżbitów i przygotowali stoiska  z wróżbami. Wszystkie pomysły okazały się bardzo ciekawe. Każdy uczeń mógł powróżyć sobie kilka razy.  Czuć było zapach wosku, widać było drżące płomyki świec  i dziwne cienie na ścianach. Wielu uczniów obawiało się, że wróżby mogą być niezbyt pomyślne. Okazało się jednak, że prawie wszystkie dziewczęta wyjdą kiedyś za mąż,  a chłopcy znajdą swoje żony. Dzięki wróżbom dowiedzieliśmy się również, że będziemy mieli w przyszłości dużo lekarzy, nauczycieli, architektów, księży, masażystek, a nawet polityków. Podczas zabawy śmiechu było co niemiara. Kolorowe i migające światełka sprawiły, że atmosfera była pełna magii. W między czasie uczniowie w dobrych humorach bawili się na dyskotece.