Akcja Wolontariatu ,,Podaj mydło!" - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Szkoła podstawowa

Akcja Wolontariatu ,,Podaj mydło!”

Aktualności / Szkoła podstawowa 06.12.2021

Akcja Wolontariatu ,,Podaj mydło!”

Szkolny Wolontariat zakończył akcję ,,Podaj mydło! Kup kostkę mydła i podaruj ją afrykańskim dzieciom!”

Pod takim hasłem odbywała się w naszej szkole akcja charytatywna, której organizatorem jest Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio z siedzibą w Poznaniu. Medycy z Fundacji Redemptoris Missio pracują w najdalszych zakątkach świata. Wszyscy powracający stamtąd zwracają uwagę na katastrofalny stan higieny. Akcja ,,Podaj mydło! Kup kostkę mydła i podaruj ją afrykańskim dzieciom!” polegała na zbiórce mydła dla podopiecznych polskich misjonarzy.

Dzięki waszej pomocy zebraliśmy 282 kostki mydła. Zostaną one wysłane do Poznania, skąd wyruszą transportem z pomocą humanitarną do Kamerunu i Republiki Centralnej Afryki.

Wszystkim, którzy włączyli się do naszej akcji chcielibyśmy serdecznie podziękować!

Szkolny Wolontariat

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać