Akcja Wolontariatu „Anioły dla dzieci” - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Szkoła podstawowa / Aktualności

Akcja Wolontariatu „Anioły dla dzieci”

Szkoła podstawowa / Aktualności 22.12.2021

Akcja Wolontariatu „Anioły dla dzieci”

Uczniowie należący do szkolnego Wolontariatu wspólnie z opiekunami odlali z gipsu anioły dla dzieci z Oddziału Chorób Dzieci ze Szpitala Powiatowego w Limanowej.

Czas przed świętami był również bardzo pracowity dla uczniów należących do szkolnego Wolontariatu. Już od początku grudnia uczniowie odlewali z gipsu anioły dla dzieci przebywających w okresie świąt w szpitalu. Czas przygotowań był pełen radości, uczniowie cieszyli się, że mogą sprawić, aby na twarzy dzieci pojawił się uśmiech. Po przygotowaniu aniołów, zajęli się pakowaniem ich w ozdobne woreczki z dodatkiem sianka, jako symbolu zbliżających się świąt. Do przygotowanej paczki dorzucone zostały słodkości, płytka z kolędą przygotowaną przez uczniów oraz absolwentów naszej szkoły oraz życzenia świąteczne od Dyrekcji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ujanowicach oraz wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników.

Paczka została dostarczona 22 grudnia przez przedstawiciela Wolontariatu na oddział i złożona na ręce lekarza pełniącego dyżur. Jeszcze tego samego dnia zadzwoniła do nas Kierownik Oddziału lek. Iwona Orzeł-Żurek z ogromnymi podziękowaniami.

Dziękujemy uczniom za zaangażowanie w akcję!

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać