Akademia z okazji Święta Niepodległości - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Przedszkole

Akademia z okazji Święta Niepodległości

Aktualności / Przedszkole 11.11.2018

Akademia z okazji Święta Niepodległości

11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii Polski.

W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, wpajamy szacunek dla polskich symboli narodowych: godła i flagi.

9 listopada wszyscy nasi mali patrioci uczcili historyczną, setną już rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych przedstawiły swoim starszym kolegom i koleżankom oraz Pani Dyrektor i wszystkim pracownikom przedszkola Apel Niepodległościowy.

Uroczysty apel rozpoczął się od przypomnienia historii walki o wolność naszego narodu, następnie każda z grup przedstawiła tańce związane z polską kulturą i folklorem. Potem dzieci wraz z Panią Dyrektor Elżbietą Sabik wyrecytowały „Katechizm polskiego dziecka” oraz odśpiewały Hymn Polski.