Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Szkoła podstawowa

Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Aktualności / Szkoła podstawowa 12.11.2021

Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

„Nie ma sprawy ważniejszej niż Polska” (W. Witos)

W środę, 10 listopada br., w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klasy 5 w krótkich scenkach przedstawili trudną i bolesną drogę naszego narodu do wolności. Młodzi aktorzy w bardzo sugestywny sposób przywołali wydarzenia poprzedzające rok 1918 oraz postaci patriotów, dla których dobro Ojczyzny stanowiło najwyższą wartość. Całości dopełniły wiersze recytowane przez dzieci z klasy 3. oraz pieśni patriotyczne, które niegdyś dodawały otuchy walczącym żołnierzom. Tego dnia nasza szkoła wzięła udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki pn. „Szkoła do hymnu”. Uczniowie wraz z nauczycielami wspólnie zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać