„Akademia pierwszej pomocy” - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Szkoła podstawowa

„Akademia pierwszej pomocy”

Aktualności / Szkoła podstawowa 18.06.2021

„Akademia pierwszej pomocy”

Uczniowie klasy ósmej oraz nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa w czerwcu przeprowadzili projekt edukacyjny o nazwie „Akademia pierwszej pomocy” z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Projekt przeznaczony był dla uczniów klas IV, którzy przygotowywali się do egzaminu na kartę rowerową. Ta grupa wiekowa napotkać może na sytuacje, w których potrzebna będzie znajomość podstaw w udzielaniu pomocy drugiemu. Niezmiernie ważne znaczenie w ratowaniu poszkodowanych mają właśnie osoby przygodne. Często o dalszych losach decydują pierwsze minuty pomocy. Warto więc, znać podstawowe zasady działania podczas wypadków, na które napotykamy w życiu codziennym – tak, aby pomagać a nie szkodzić.

Celem projektu było:

  • kształtowanie świadomości i postaw dzieci sprzyjających bezpieczeństwu własnemu i innych oraz przygotowanie dzieci do racjonalnych zachowań w przypadku zagrożeń;
  • zdobywanie wiedzy i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej;
  • kształtowanie postaw prospołecznych

Projekt miał charakter ćwiczeniowy uczniowie klasy ósmej na lekcjach ćwiczyli umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz wykonali prezentację. Następnie  zaprezentowali młodszym kolegom: algorytm postępowania na miejscu zdarzenia, ocenę stanu poszkodowanego, ułożenie w pozycji bocznej ustalonej, RKO, udzielanie pierwszej pomocy przy krwawieniu, złamaniu, oparzeniu, omdleniu. W trakcie pokazu zadawane były pytania a za prawidłowe odpowiedzi dzieci otrzymywały nagrody.

ZACHĘCAM DO ZOBACZENIA GALERII ZDJĘĆ:

„AKADEMIA PIERWSZEJ POMOCY”

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać