REGULAMIN REKRUTACJI I UCZESTNICTWA UCZNIÓW I UCZENNIC W PROJEKCIE
Aktualności / Szkoła podstawowa 01.10.2018
REGULAMIN REKRUTACJI I UCZESTNICTWA UCZNIÓW I UCZENNIC W PROJEKCIE
NASZA SZKOŁA – TWOJĄ SZANSĄ! – edycja 2018/19
Niniejszy regulamin określa proces rekrutacji uczestników do projektu Nasza Szkoła – Twoją szansą! finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i realizowanego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Szkoły Podstawowej im. św. Kingi w ramach 10. Osi Priorytetowej Wiedza i kompetencje, Działanie 10.1 Rozwój kształcenia ogólnego, Poddziałanie 10.1.3 Edukacja w szkołach prowadzących kształcenie ogólne w ramach konkursu RPMP.10.01.03-12-0283/16 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej i budżetu państwa.
- Postanowienia ogólne
- Projekt jest realizowany na podstawie umowy zawartej pomiędzy Małopolskim Centrum Przedsiębiorczości w Krakowie a firmą Memo Art, z siedzibą w Nowym Sączu, ul. Paderewskiego 70/4, 33-300 Nowy Sącz w partnerstwie z Gminą Laskowa.
- Projekt będzie realizowany w okresie od 09.2017 do 30.06.2019r. w dwóch edycjach.
- W ramach projektu w roku szkolnym 2018/19 każdy uczestnik weźmie udział w dodatkowych zajęciach z matematyki
(40 g. lek.) pn. Wszystko jest liczbą – ukierunkowanych na podniesienie lub zdobycie kompetencji matematycznych
(wrzesień-maj) wraz z całodniową wycieczką edukacyjną.
- Ponadto uczniowie, którzy w poprzednim roku szkolnym 2017/18 nie brali udziału w lekcjach z informatyki pn. Mały inżynier będą mogli wziąć udział w dodatkowych zajęciach z informatyki i robotyki w wymiarze 40 g. lek. – ukierunkowanych na podniesienie lub zdobycie kompetencji informatycznych (wrzesień-maj).
- Zajęcia grupowe będą odbywać się raz w tygodniu po jednej lub dwóch godzinach lekcyjnych po zakończeniu zajęć szkolnych w godzinach popołudniowych (pn.-pt.) oraz dopołudniowych (sob.).
- Całodniowa wycieczka odbędzie się w dniu wolnym od nauki.
- Szczegółowy harmonogram poszczególnych zajęć zostanie umieszczony na tablicy informacyjnej po zakończeniu rekrutacji.
- Warunki uczestnictwa w projekcie
- Uczestnikami uprawnionymi do udziału w projekcie są uczniowie i uczennice Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. św. Kingi w Ujanowicach klas I-VIII (Kryterium Obligatoryjne). Weryfikacja zostanie przeprowadzona na podstawie diagnozy ucznia przygotowanej przez wychowawcę oraz złożonych dokumentów rekrutacyjnych.
- O zakwalifikowaniu do projektu zadecydują w pierwszej kolejności punkty, które będą przyznawane na podstawie ankiety-oświadczenia skierowanej do Rodziców/Opiekunów wg. następujących kryteriów: średnia ocen końcowych z zeszłego roku z matematyki i informatyki, dla kl. I – arkusz oceny gotowości szkolnej (waga 10, maks. 120 pkt.); ocena z motywacji (waga 5, maks. 30 pkt.); niepełnosprawność ucznia (20 pkt.); orzeczenie/dysfunkcja ucznia (10 pkt.); niepełnosprawność rodzica/rodzeństwa (10 pkt./os.); sierota/półsierota (10 pkt.); trudna sytuacja ekonomiczna (40 pkt.).
- Każdy uczeń/uczennica zostanie zdiagnozowany przez swojego wychowawcę i przydzielony do grupy na poziomie podstawowym (kl. I-VIII).
- W przypadku otrzymania tej samej ilości punktów o przyjęciu do projektu zadecyduje kolejność zgłoszeń.
- Projekt przewiduje objęcie wsparciem 40 uczniów/uczennic w roku szk. 2018/19.
- Lista osób zakwalifikowanych do projektu wraz z listą rezerwową będzie dostępna w Szkole na tablicy ogłoszeń.
- Rekrutacja
- Rekrutacja będzie prowadzona w dniach 09.2018 r. – 15.09.2018 r. (II edycja) na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. św. Kingi w Ujanowicach.
- Rekrutację będzie prowadzić Osoba ds. Rekrutacji.
- Informacja o naborze do udziału w projekcie będzie zamieszczona w formie plakatów na tablicach ogłoszeń w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Świętej Kingi w Ujanowicach.
- Zgłoszenia do projektu dokonuje rodzic/opiekun prawny dziecka spełniającego warunki uczestnictwa (zob. §2), dostarczając następujące dokumenty:
- ankieta rekrutacyjna/oświadczenia rodzica lub opiekuna prawnego,
- formularz rekrutacyjny,
- oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych,
- diagnoza ucznia/uczennicy.
- Zgłoszenia do projektu przyjmowane będą przez osobę ds. rekrutacji w Sekretariacie Szkoły od poniedziałku do soboty w godz. od 13.00 – 17.00 w dniach od 3 do 15 września 2018 r. W pozostałych godzinach bliższe informacje oraz dokumenty rekrutacyjne można otrzymać i złożyć w Sekretariacie Szkoły.
UWAGA: ZE WZGLĘDU NA OGRANICZONĄ LICZBĘ MIEJSC WAŻNA JEST KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ.
- Przebieg rekrutacji
- Zgłoszenie następuje poprzez złożenie wypełnionych dokumentów wymienionych w § 3, pkt. 4 (a-d).
- Weryfikacja zgłoszeń będzie dokonywana bezpośrednio po dostarczeniu dokumentów.
- Osoby spełniające kryterium obligatoryjne, które otrzymały odpowiednią ilość punktów, zostaną zakwalifikowane do udziału w projekcie.
- W trakcie trwania rekrutacji każdemu zgłoszeniu będzie nadany numer.
- Po zakończeniu rekrutacji odbędzie się posiedzenie komisji rekrutacyjnej, która w oparciu o kryteria rekrutacji wybierze 40 uczestników/uczestniczek w roku szkolnym 2018/2019 (II edycja).
- Zgodnie z wymogami RODO bezimienna lista rekrutacyjna zawierająca tylko numery zgłoszeń zostanie umieszczona na tablicy informacyjnej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Szkoły Podstawowej im. św. Kingi.
- Po przekroczeniu liczby zgłoszeń zakładanej w projekcie zostanie utworzona lista rezerwowa.
- W przypadku rezygnacji uczestnika/uczestniczki z uczestnictwa w projekcie, które jest możliwe podczas pierwszych dwóch miesięcy trwania projektu, jego miejsce zajmie pierwsza osoba z listy rezerwowej.
- Osoby niezakwalifikowane z przyczyn formalnych zostaną o tym powiadomione telefonicznie.
- W przypadku mniejszej liczby chętnych do udziału w projekcie zostanie przeprowadzony dodatkowy nabór w tym samym miesiącu.
- Regulamin uczestnictwa
- Osoby zakwalifikowane do projektu zobowiązują się do:
- aktywnego uczestnictwa we wszystkich zajęciach,
- przedstawienia osobie prowadzącej zajęcia pisemnego usprawiedliwienia podpisanego przez rodzica/opiekuna prawnego w razie nieobecności spowodowanej przypadkiem losowym, a w przypadku choroby przedłożenia zaświadczenia lekarskiego,
- regularnej frekwencji na zajęciach,
- systematycznego przygotowywania się do zajęć, w tym odrabiania zadań domowych,
- przestrzegania punktualności,
- przestrzegania Regulaminu Przyznawania Stypendium Edukacyjnego.
- Przyznanie materiałów edukacyjnych i certyfikatów
- W ramach zajęć Wszystko jest liczbą każdy z uczestników zajęć otrzyma bezpłatnie: notes, teczkę, podręcznik, karty pracy ucznia, tangram.
- W nagrodę za dobre wyniki/dobrą frekwencję każdy z uczestników będzie uczestniczył w ramach projektu w całodniowej wycieczce edukacyjnej z ciepłym posiłkiem. W ramach zajęć prowadzone będą konkursy z nagrodami.
- Po zakończeniu zajęć każdy uczestnik spełniający warunki zawarte w § 5 otrzyma Certyfikat ukończenia kursu Wszystko jest liczbą i/lub Mały Inżynier.
- Stypendium edukacyjne
- W ramach projektu każdy zakwalifikowany uczeń/uczennica niepobierający w tym samym czasie innego stypendium finansowanego ze środków Unii Europejskiej otrzyma dodatkowe wsparcie w formie stypendium na 10 miesięcy, które będzie można przeznaczyć na cele edukacyjne określone w Regulaminie Przyznawania Stypendium Edukacyjnego.
- Stypendium będzie przyznawane w wysokości 250 zł/miesiąc w okresie od IX 2018 r. do VI 2019 r.
- Każdemu stypendyście zostanie przydzielony opiekun (nauczyciel-wychowawca), który będzie monitorował prawidłowe rozliczenie stypendium.
- Pozostałe postanowienia
- Ostateczna interpretacja „Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa” należy do firmy Memo Art.
- Od decyzji odmawiającej zakwalifikowania do udziału w projekcie nie przysługuje odwołanie.
- Regulamin wchodzi w życie w dniu 01.09.2018 r.
- Wsparcie, o którym mowa w niniejszym regulaminie kierowane do uczniów/uczennic w ramach projektu Nasza Szkoła – Twoją szansą! jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.
UDZIAŁ OSÓB ZAKWALIFIKOWANYCH DO PROJEKTU
W ZAJĘCIACH Z MATEMATYKI I/LUB INFORMATYKI JEST BEZPŁATNY