Pożegnanie klas ósmych - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Ujanowicach
Aktualności / Szkoła podstawowa

Pożegnanie klas ósmych

Aktualności / Szkoła podstawowa 27.06.2022

Pożegnanie klas ósmych

Zakończenie roku szkolnego przez kl. VIII a i kl. VIII b odbyło się we czwartek 23. 06. 2022 roku. Na akademię uczniowie zaprosili dyrekcję, księdza proboszcza, księdza katechetę, nauczycieli, rodziców, pracowników szkoły. Przybył także dyrektor GOKiS, pan Zdzisław Pajor.

Najpierw głos zabrała pani dyrektor Wiesława Szarek, która ukazała krótką historię nauki uczniów w ciągu 8 lat, największych ich sukcesów i trudności nauki w okresie pandemii. Następnie wręczyła ósmoklasistom liczne nagrody i wyróżnienia, świadectwa. Rodzicom wyróżnionych uczniów złożyła listy gratulacyjne, a najbardziej zaangażowanym
podziękowania za pomoc w realizacji zadań szkoły.

Potem głos zabrał dyrektor GOKiS, pan Zdzisław Pajor, który wręczył młodzieży klas VIII, dziewczętom i chłopcom puchary za I miejsca w gminie w rywalizacji sportowej, gratulował sukcesu i życzył pomyślności w dalszym życiu.

Słowa „Wypłyń na głębię” były mottem uroczystości pożegnania ósmoklasistów. Uczniowie ukazali historię swojej edukacji jako symboliczny rejs na okręcie, wspominali wzloty, radości, sukcesy, wychowawców, nauczycieli oraz zobrazowali niektóre trudne momenty pandemii i zdalnego nauczania, wojny na Ukrainie i zacumowania do naszej szkoły ukraińskich kolegów. Wszystkie te wyzwania pokonali z godnością i od wychowawców odebrali „patenty” ukończenia rejsu, czyli dotarcia do brzegu.

Słowami wierszy recytatorki wzywały do poszukiwania w życiu tego, co trwałe, głębokie i wartościowe, zachęcały do realizowania marzeń, wypływania na głębię, by odkrywać nowe możliwości, poszukiwać dobra w drugim człowieku, mimo że czasem czekają przeciwności i burze. Należy być pewnym, spokojnym i ufnym, bo chwilowe zawirowania zawsze się pojawiają. Ważne, by robić w życiu to, co się kocha.

Uczniowie dziękowali nauczycielom, za pomoc w poszerzaniu wiedzy, obsłudze za czynienie każdego dnia w szkole milszym i łatwiejszym, wręczyli im kwiaty oraz wykonali piosenki: „Czas nas uczy pogody” oraz „Radość najpiękniejszych lat”.

Na koniec uczniowie wyrażali rodzicom wdzięczność za wychowanie, troskę, poświęcony czas, wykonali dla nich taniec polonez i zapewniali ich o miłości, składając na ich ręce czerwone róże.

W imieniu rodziców słowa uznania i podziękowania dyrekcji i nauczycielom złożyła pani Małgorzata Oleksy, a przedstawiciele Rady Rodziców wręczyli pani dyrektor i wicedyrektor kwiaty.

Musisz przeczytać:

Musisz przeczytać